Що таке фітнес та яка від нього користь?

Що таке фітнес та яка від нього користь?
 • 28.10.2022
 • 2.4k
 • Вітаємо вас у блозі SportPlace, сьогодні ми розглянемо питання для спортсменів-початківців - що ж таке фітнес?

  Красиве спортивне тіло і здоровий спосіб життя надають впевненості людині у будь-якій справі у будь-яку пору року. Безліч людей займаються у фітнес-клубах, ставлять собі за мету схуднути, накачати м'язи, набрати вагу: фітнес сьогодні, це не просто час проведення у спорт залі, це повний комплекс, у зв'язці з харчуванням, режимом дня, дисципліною та багатьом іншим.

  Поняття фітнес походить від англійського слова fit – яке у перекладі означає тримати себе у формі або бути здоровим. Чи готові ви відмовитись від шкідливих звичок, стежити за харчуванням, регулярно відвідувати тренування, щоб досягти результату? Фітнес, як і багато видів спорту, вчить наполегливості та завзятості.

  Весь цей комплекс поєднує у собі філософія фітнесу. Головною метою є не досягнення спортивних вершин, а стати повноцінним, життєрадісним та енергійним спортсменом.

  Якщо ви вже знайомі з поняттям фітнесу, можете знайти відповідний фітнес-клуб у своєму місті на сторінках нашого сайту.

  Як з'явився фітнес?

  У здоровому тілі – здоровий дух, цьому виразу вже дуже багато років. Культ здорового та гарного тіла прийшов до нас в античну епоху зі Стародавньої Греції. Саме тоді було закладено основи гармонійного розвитку особистості. На той час були проведені перші Олімпійські ігри, спортивні змагання були настільки важливими, що під час їхнього проведення зупинялися війни.

  Цікавим є також факт, що греки перші почали займатися фітнесом під музику.

  Що таке фітнес та яка від нього користь?

  У Стародавній Індії до гармонійного розвитку тіла додався розвиток душі та об'єдналися в йозі, яка дуже популярна і на сьогодні.

  Термін fitness з'явився у 1970-х роках у США, але перші програми розроблялися ще для американських солдатів під час Другої світової війни. Після закінчення війни уряд був стурбований станом своїх громадян і продовжив розвиток цього напряму. Була створена спеціальна Рада з фітнесу, до якої входили не лише політичні діячі, а й відбиралися найкращі тренери, спортивні профі та лікарі. Наприкінці 80-х років фітнес набув неймовірної популярності абсолютно для всіх.

  Яка користь від занять фітнесом?

  Фітнес приховує у собі безліч позитивних моментів:

  • Оздоровлення організму: покращується обмін речовин (метаболізм), зміцнюється імунітет, покращується м'язовий корсет, уповільнюється старіння, підвищується життєвий тонус;
  • Тіло набуває красивого спортивного вигляду;
  • Поліпшується координація рухів;
  • Відмінна профілактика серцево-судинних захворювань;
  • Підвищується працездатність, з'являється бадьорість та приріст сил;
  • Як не дивно, але завдяки заняттям виявляються позитивні якості та в інших сферах життя, завзятість допомагає досягати результатів і на роботі.

  Цікавий факт - всього 7-ми хвилинне заняття спортом приводить до норми вміст цукру в крові. Завдяки фітнес тренуванням ви покращите витривалість, підвищите силу, швидкість реакції. Весь комплекс підвищить впевненість у собі, у своїх силах, не кажучи вже про те, що під час занять ви просто відпочинете розумом і відвернетесь від рутини. Повірте, як тільки ви досягнете першого вагомого успіху, ви відчуєте приплив сил і відчуття того, що ви багато на що здатні. Це почуття неможливо купити за гроші.

  Основні види фітнесу

  Давайте розглянемо, які є види фітнесу, з багатьма ви вже, напевно, зустрічалися або хоча б чули про них. Кожен вид це окремий напрямок зі своїми особливостями. При виборі враховуйте свої фізичні особливості та поставлені цілі.

  Аеробіка та її різновиди

  Що таке фітнес та яка від нього користь?

  Вправи в аеробіці розроблені для розвитку м'язів, пластичності тіла та дихання. Аеробіка у свою чергу ділитися на підвиди:

  • Класична;
  • Танцювальна аеробіка - включає різні танцювальні рухи, залежно від виду танцю (зумба, афро, танець живота, диско та інші);
  • Степ-аеробіка – заняття проводяться на спеціальних платформах – степах;
  • Велоаеробіка – тренування на велотренажерах. Відмінність від інших видів тренувань на велосипедах тим, що заняття проходить у формі змагання, що нагадує велогонку;
  • Слайд - заняття проходить на спеціальних слайдах, на яких ковзають ноги та рухи дуже схожі на рухи лижників чи ковзанярів;
  • Трекінг – аеробіка – заняття проходить на біговій доріжці з різними інтервалами, навантаженням та підйомом доріжки;

  Є багато інших видів, ми розглянули основні. Усі види сприяють поліпшенню рельєфу тіла, розвитку дихання, зменшенню ваги та зміцненню мускулатури.

  За посиланням ви можете переглянути спорт клуби, в яких є секція аеробіки.

  Аквааеробіка

  Тренування проходять у басейні, на невеликій глибині з використанням різних надувних плавальних засобів та на великій глибині з використанням надувного кола. Головною особливістю цього виду є зниження ризику отримання травми, оскільки знижується навантаження на суглоби, хребет і зв'язки, рухи виходять більш плавними та м'якими. Щільність води більша, ніж густина повітря і під час рухів на тіло виявляється опір, що збільшує навантаження. Великий плюс аквааеробіки – профілактика ожиріння, целюліту та зниження ваги тіла.

  Що таке фітнес та яка від нього користь?

  Часте питання - чи можна займатися, якщо я не вмію плавати - звичайно так, тому що завдяки надувному колу ви триматиметеся на плаву і не поринете у воду.

  Пілатес

  Пілатес поєднує комплекс вправ практично на всі групи м'язів і покращує гнучкість. Як і інші види аеробних навантажень, займаючись пілатесом, зміцнюється здоров'я та знижується вага, добре допомагає у відновленні після травм і навіть після травм хребта.

  Заняття пілатесом сприяють розвитку гнучкості, дихання, покращують витривалість та метаболізм, зміцнюють м'язовий корсет, слухають напругу. Тренування рекомендується і для вагітних.

  Скандинавська ходьба

  Скандинавська ходьба є ходьбою з опорою на палиці. Інакше її ще називають нордична ходьба, фінська чи північна. Відмінний вид тренувань для серцево-судинної системи, покращує витривалість та зміцнює опорно-рухову систему.

  Стретчінг

  Вправи стретчингу спрямовані на покращення гнучкості та розтяжки тіла. Сама назва походить від англійського слова stretching – розтягування. Під час занять м'язи набувають еластичність, покращується кровообіг, знімається навантаження та напруга, забирається целюліт. Стретчінг також ефективний при комбінації навантажень, добре виводить молочну кислоту після інших видів фізичних навантажень.

  Кросфіт

  Кросфіт – це різноманітний комплекс інтенсивних вправ, розроблений на початку 2000-х років для тренування пожежників. Комплекс вправ включає комбінування таких видів спорту: пауерліфтинг, гімнастика, веслування, гирьовий спорт, важка атлетика та інші.

  Тут можете знайти кросфіт у своєму місті.

  Що таке фітнес та яка від нього користь?

  Калланетика

  Калланетика включає комплекс вправ з йоги на дихання та статичних видів навантажень, з поперемінною розтяжкою м'язів. Основні плюси: покращення тонусу шкіри та постави, прискорення метаболізму, зміцнення зв'язок та суглобів і звичайно ж, розвиток гнучкості. Ця методика була розроблена в 60-х роках Каллан Пінкні. У нього були проблеми зі спиною і методика була спрямована в основному на зміцнення м'язів спини та звільнення від больових відчуттів.

  Бодіфлекс

  Бодіфлекс чудово допоможе вам позбутися зайвої ваги. Вправи чергують навантаження різні м'язи, зі спеціальної дихальної гімнастикою. Аеробні вправи насичують організм киснем, розганяють процеси метаболізму, підвищують еластичність м'язів, сприяють схуднення та омолодженню організму.

  Зверніть увагу – бодіфлекс, це єдиний вид фітнесу, який включає вправи на омолодження шкіри.

  Як правильно харчуватись?

  Як би ви не навантажували себе на тренуваннях, але це лише третина можливого результату, якщо будете харчуватися не правильно, то тренування не допоможуть. Що потрібно знати про харчування та в обов'язковому порядку застосовувати:

  Їсти потрібно часто, невеликими порціями. В ідеалі це близько п'яти прийомів їжі на день, обов'язково починаючи зі сніданку, просто не можна обмежуватися чаєм;

  За 1,5-2 години до тренування не бажано, інакше під час тренування може бути сонливість і низька продуктивність.;

  Наповніть свій раціон повільними вуглеводами та білковою їжею: вівсяна каша, рис, куряче філе, риба, яєчний білок.

  Слідкуйте за вживанням води – на день потрібно пити не менше 1,5 літра води;

  Після занять потрібно щільно підкріпитися білковою їжею, що містить складні вуглеводи: телятина, відварена риба, білковий омлет. Також потрібна клітковина, вживайте у великій кількості капусту, огірки, шпинат, яблука та інші фрукти та овочі.

  Декілька порад з тренувань

  І на закінчення хочемо поділитися з вами корисними порадами про заняття:

  1. На початку не розраховуйте, що результат буде після декількох тренувань, особливо якщо ви ніколи не займалися раніше. Перші результати будуть помітні через пару місяців, якщо займатиметеся регулярно і зможете перебудувати своє харчування.
  2. Слідкуйте за навантаженням, дозуйте його. На початковому етапі може здатися, що сил дуже багато і можу ще, а може і по два рази на день, але таке відчуття без звички може бути оманливим, і через кілька тренувань буде енергетичний спад, м'язи ватяними, а бажання взагалі може зникнути. Організм знадобиться час на відновлення після переробки, а за цей час у вас може зникнути бажання займатися.
  3. Не поспішайте, поступово втягуйтеся. Слідкуйте за правильністю виконання вправ, дуже важливо знаходити здоров'я на заняттях, а не скалічувати себе.
  4. Обов'язково слідкуйте за своїм самопочуттям і, у разі чого, зупиняйтеся.
  5. Не нехтуйте розминкою, підготуйте тіло до навантаження хоча б 5 хвилин на початку кожного тренування.
  Якщо вам сподобалася стаття, поділіться із друзями.

  Виникли питання чи спірні моменти, пишіть у коментарях, поспілкуймось про це.

  Всім вдалих тренувань та максимального результату!

  Андрiй Iвченко
  Коментарі
  Ви будете першим хто залишить свій коментар.
  Share
  »
  SportPlace