Як правильно харчуватися при заняттях фітнесом

Як правильно харчуватися при заняттях фітнесом

Під час фізичних вправ організм витрачає велику кількість енергії та відчуває перевантаження різного ступеня. Важливо не забувати про повноцінне відновлення, яке безпосередньо залежить від раціону і дотримання режиму дня. Нижче ми розглянемо ряд рекомендацій, які допоможуть вам у досягненні поставленої мети.

Підготовка до фітнесу

Дотримуйте водяний баланс в організмі, в середньому, людина повинна випивати від 1.5 літрів води в день, а при великих навантаженнях більше. Якщо не випивати норму в день, то це загрожує зневодненням. Вода повинна бути без газу, за годину до тренування рекомендується випити півлітра води.

Рясне пиття допоможе вам позбавитися від зайвої ваги і вивести токсини з організму.

Як це працює? У спортсменів є такий спосіб схуднення, називається "сушка", при якому потрібно випивати в день від п'яти літрів води та інтенсивно тренуватися. В ході тренування з потом виходить й зайва вага, рясне насичення вологою допомагає в розщепленні жирових клітин і виводить з організму шлаки та інші шкідливі речовини. У такого методу є і негативні моменти - підвищується навантаження на нирки та з організму вимиваються корисні речовини та мінерали, тому не рекомендуємо користуватися даним методом, якщо ви спортсмен новачок.

Як правильно харчуватися при заняттях фітнесом

Беріть з собою воду на тренування, під час фізичного навантаження рясне пиття може збивати ритм, тому найкраще буде робити по кілька невеликих ковтків, але не більше.

У тренувальні дні корисно збільшити вживання фруктів, овочів і ягід. Ці продукти містять речовину катехін, яка сприяє спалюванню зайвих калорій, є антиоксидантом, сприяє прискоренню обміну речовин і насиченню крові цукром.

Якщо ви займаєтесь фітнесом в ранковий час, то харчування потрібно легке, наприклад йогурт, чай з медом або фрукти. Якщо заняття днем, то обід може містити крупи, близько 100 грамів в комплексі з нежирною куркою або морепродуктами, близько 150 грамів. Вживайте їжу за пару годин до тренування. Коли краще займатися спортом, ви можете дізнатися в статті - "В який час краще займатися спортом, вранці або ввечері?"

Часто буває, що спортсмен ставить за мету схуднути і їси дуже мало, так краще не робити, оскільки відновлювальний процес може затягнутися, ви втратите енергію і не зможете досягти максимального ефекту від занять. 

Ще є спосіб прискорення метаболізму, коли навпаки рекомендують їсти близько 5 разів на день, в комплексі з фізичними навантаженнями. Це все підбирається індивідуально, тому рекомендуємо проконсультуватися з вашим тренером.

Під час фітнес тренувань

Під час тренування організм витрачає набагато більше калорій, за рахунок прискорення метаболізму та активізації його ресурсів.

Важливі моменти:

  1. Харчування для м'язів здійснюється за рахунок речовини - глікогену. Він дуже важливий, оскільки дає енергію. Його організм отримує з вуглеводів. Більше корисної інформації про харчування, можете прочитати в статті "Що потрібно їсти до і після тренування".
  2. Під час тренування, спершу організм використовує вуглеводи, потім жири. У цей час ви можете відчути голод. Для схуднення утримайтесь від їжі на пів години - годину, тим самим організм буде розщеплювати жири й використовувати їх для підживлення організму.
  3. Якщо з'являється головний біль або запаморочення - це може бути ознакою зневоднення. У такі моменти тренування краще зупинити та попити води.
  4. Харчування під час фізичного навантаження не бажано, оскільки це додаткові витрати енергії організму, на перетравлення їжі.

Як правильно харчуватися при заняттях фітнесом

Як харчуватися після заняття фітнесом

У цей період важливо відновити організм і привести його до звичного ритму, дати збалансоване харчування і рясне пиття. Також потрібно поповнити запаси мікроелементів і вітамінів, які були витрачені в ході заняття. Дуже добре допомагає свіжий сік, він швидко засвоюється і дає енергію, різні фрукти та спортивне харчування.

Приблизно через годину можна повноцінно поїсти. Для схуднення відмінно підійде салат, відварна риба, а для набору маси - куряча грудка та обов'язково рис або гречка.

Способи відновлення після навантажень

Найпростіший і доступний спосіб, це ходьба. Під час ходьби м'язи розслабляються, відновлюється нормальний ритм серцебиття, організм насичується киснем, а розщеплення жирів триває. Досить півгодинної прогулянки на свіжому повітрі, щоб відпочити й відновитися.

Плавання. Плавати можна в басейні або в теплу пору року, у відкритих водоймах. Під час плавання йде відновлення температури тіла, виводитися молочна кислота і ви додатково отримуєте аеробне навантаження. Від появи молочної кислоти, можуть боліти м'язи, прочитайте в цій статті "Чому болять м'язи після тренування". Звичайно плаванням краще займатися, як окремим видом фізичного навантаження, але якщо виконати п'ятнадцяти хвилинну затримку після основного навантаження, то це вам допоможе освіжитися і відмінно відновить енергію.

У розділі Басейни, ви знайдете всі місця, де можна поплавати

Відновитися можна і в лазні. Прогрівання тіла в лазні дуже добре сприяє виходу молочної кислоти з м'язів, покращує загальний стан всього тіла. Баня надає додаткове навантаження на серцево-судинну систему, тому краще не сильно довго перебувати в парній, досить буде 3-4 рази тривалістю 10-15 хвилин, залежно від внутрішньої температури.

Хочете щось додати зі свого досвіду? Залишайте коментарі.

Всім успіхів і вдалих тренувань.

Андрiй Iвченко
Коментарі
Ви будете першим хто залишить свій коментар.
Share
»
SportPlace