Прості поради для всіх бажаючих поміняти себе і своє ставлення до спорту.
Ця стаття підійде тим, хто хоче починати свій ранок з пробіжки в парку або вдень відвідувати тренажерний зал, а можливо у вечірній час поплавати в басейні - але лінь не відпускає вас з дивана.
Хочу відразу вас трохи заспокоїти - таких людей дуже багато. Від думок до справи відстань у вічність, тому у багатьох людей до справи так і не доходить, особливо в сьогоднішніх реаліях, коли багато залів закриті і залишається один вихід - займатися вдома.
Так як же все-таки змусити себе займатися спортом?
Для початку тренувань повинен бути якийсь мінімальний стимул, наприклад це може бути розуміння того, що спорт необхідний для здоров'я. У юнацтві багато хто навіть не розуміють, як це важливо, часом навіть прогулюючи уроки фізкультури в школі. А коли перевалює за 30-40 років, то з'являються проблеми і людина не може зрозуміти, чому так важко рухатися, немає сил і енергії, та й просто знайомі, які займаються, виглядають краще.
За своєю природою людина створена для активної роботи, так було ще з давніх часів. У сучасному світі багато чого змінилося, включаючи види роботи.
У статті про фітнес ви зможете вибрати для себе напрямок спорту і дізнатися, чим спорт корисний.
І так, ти початківець в спортивному світі, з чого почати? Не став собі зі старту великі завдання, почни з мінімуму і поступово піднімай планку. Досить буде навіть позайматися один раз в тиждень, але цей час має бути як законно виділений час для тренування, його не можна пропускати ні в якому разі. Якщо відчуваєш, що здатний займатися більше, сміливо бери олівець і відзначай місце в календарі.
Дізнатися скільки разів на тиждень потрібно займатися спортом можна в цій статті.
Також і з цілями - для початку ставимо мінімум. Наприклад ти хочеш скинути 10 кг ваги, якщо поставити одразу метою позбутися від 10 кг, то результат буде нескоро, а ось розбити на етапи і радіти кожному скинутому кілограму, це буде найкраще рішення. Будеш радий цій маленькій перемозі! Головне святкувати не поїдаючи торт з чаєм, адже так кілограмчик може і повернутися за один вечір.
Відчуття перемоги для тебе буде солодким і приємним, це підштовхне до нових подвигів.
Або хочеш пробігти певну дистанцію за мінімальний час? Тут раджу для початку зробити контрольний забіг. Після чого просто бігати в задоволення, якщо це щоденні пробіжки, то через два тижні зробіть ще раз контрольний забіг. І так ви помітите, що час буде зменшуватися. Але і в такому випадку, не ставте мету пробігти швидше на хвилину, ставте цілі трохи менше, але домагайтеся їх частіше.
Тренування повинні бути в задоволення
Чим би ви хотіли займатися? Чи були якісь думки про вид спорту?
На цих сторінках сайту ви можете подивитися всі спортивні секції, заняття за якими проводяться у Вашому місті, а також знайти фітнес-клуб або тренажерний зал.
Не починайте займатися тим, до чого у вас слабкий інтерес, без інтересу до обраного виду спорту ви зовсім скоро закинете це заняття. Є кілька напрямків спорту, які рекомендовані практично для всіх:
- Плавання;
- Пробіжки;
- Фітнес;
- Тренажерний зал;
- Спортивний майданчик.
Не зупиняйтеся в пошуках, видів спорту дуже багато і ви можете постійно відкривати щось нове для себе. Єдиноборства, катання на велосипеді, танцювальні уроки, або спокійна йога - цей спортивний світ вам належить пізнати і незабаром ви визначитеся, що вам більше до душі. Не затримуйтеся на тому, до чого пропав інтерес, на першому місці завжди має бути задоволення від тренувань.
У домашніх умовах можна відвідувати тренування онлайн або ж дивитися різні вправи у відеозаписах. Не любите статичні вправи, спробуйте більш активні, такі як аеробіка або велотренажер. Не подобається присідати, включіть вправи зі степером або гумовим джгутом і зможете задіяти ті ж групи м'язів.
Часті проблеми, які можуть стати у вас на шляху
- Мене постійно щось збиває.
Факторів, які можуть відволікати під час тренування дуже багато, наприклад: домашні тварини, рідні, телефонні дзвінки, повідомлення та інше. Вам потрібно постаратися створити так званий інформаційний вакуум навколо вас. Закрийтеся в кімнаті, вимкніть інтернет, постарайтеся повністю усамітнитися і щоб цю годину ви повністю належали собі. - У мене немає інвентарю, а купувати його дорого.
Так, хороший інвентар коштує грошей, але поспішаю вас порадувати - є безліч занять, де досить займатися зі своєю вагою, а для тренувань знадобитися тільки каремат. Можна вийти на вуличну площадку, там вже додадуться перекладина і бруси, а можливо і ще якісь тренажери. А деякі тренажери можна зробити самому, наприклад наповнити пластикові пляшки піском з водою і вже буде безкоштовний обтяжувач. Звичайно з часом рекомендуємо вам обзавестися необхідним арсеналом для більш якісних тренувань. - Я весь час хочу почати тренування з понеділка.
Так, таке можна чути звідусіль, адже понеділок найкращий час для початку нового. Скажу так: якщо ти вирішив почати тренування, починай його одразу, не чекай завтра або понеділка, знайти причину, чому сьогодні не позайматися, простіше простого. І так це може відкладатися все далі і далі, а може і зовсім не здійснитися. До слова, це стосується будь-яких напрямків у житті. - Я почав займатися, але результату немає.
Наприклад, вам 20 або більше років, раніше ви не займалися ніколи, уроки фізкультури в школі не береться до уваги, ваше тіло не підготовлено і в принципі не знає, що таке навантаження. Правильність тренувань виражається в змінах м'язів, поліпшення постави, появі рельєфу, поліпшення загального фізичного стану та ін. А ваші внутрішні органи раніше не працювали на цей результат, вони спокійно жили, обростали жирком всередині, а зараз ви дали навантаження - для тіла сильний стрес, серце качає крові за годину, як раніше за весь день, поглинання кисню також збільшується і всі процеси організму прискорюються. Говорячи простіше - не поспішайте, не давайте різких стрибків, швидкого результату не буде, до цього потрібно бути готовим. - Я хочу займатися на результат, але не готовий змінювати свій раціон харчування.
Правильне харчування це приблизно 60% успіху, якщо будете зловживати жирною не здоровою їжею, їсти великими порціями і наїдатися на ніч - то максимум, що ви отримаєте, це поліпшення тонусу м'язів і ледь помітний видимий результат. Їжте невеликими порціями, близько 5 разів на день. Намагайтеся урізноманітнити їжу і не зловживайте солодким.
Трохи про власну мотивацію
Розповім, як я мотивую себе на тренування. Я займаюся давно, з раннього дитинства, тримати себе у формі для мене це щось на зразок ранкової чашки кави, з якої обов'язково повинен починатися день. Цікаво ставити мету, наприклад підкачати ноги або руки, або поліпшити продуктивність виконання програми. Починаєш робити програму тренувань, виконуєш її спершу з труднощами, потім організм втягується, м'язи звикають і через якийсь час ця програма вже виконується без особливих зусиль і ти відчуваєш задоволення від цього, ти зміг, вийшло. Це і є внутрішня перемога. Наступного разу мета вже буде вища і серйозніша, кидаєш собі виклик і долаєш його.
Сподобалася стаття? Або з чимось не згодні? Пишіть в коментарях свою думку.
Також не забувайте поділитися статтею в соц. мережах. Бажаю всім спортивних перемог.