Скільки разів на тиждень потрібно займатись спортом?

Скільки разів на тиждень потрібно займатись спортом?
 • 01.11.2022
 • 834
 • Привіт спортсменам. Часто початківці спортсмени задаються питанням: скільки разів на тиждень потрібно займатися спортом, щоб досягнути результату. Давайте розглянемо, що впливає на кількість тренувань і як вам визначитися з кількістю.

  Цілі тренувань найрізноманітніші: комусь потрібно привести себе в форму, надати тілу рельєф, позбавитися від зайвої ваги або об'єму, а комусь навпаки необхідно наростити м'язову масу і збільшити вагу. Оптимально для початківців звернутися за допомогою до тренера, він підготує програму тренувань і розпише скільки потрібно займатися раз в тиждень. Можете підібрати персонального тренера у своєму місті з зареєстрованих тренерів в нашому сервісі.

  Ми ж вирішили розкрити це питання для тих, хто хоче пройти цей шлях самостійно.

  Скільки разів на тиждень потрібно займатись спортом?

  Правильний підхід

  Перед початком занять давайте визначимося, як часто ви зараз займаєтеся і чи займалися взагалі? Якщо ви займалися раніше, то приблизно знаєте свій організм і відчуваєте вже необхідне навантаження. Ця стаття все ж буде більше цікава новачкам, тому пропоную розглянути основні питання для вас:

  • Яка мета ваших тренувань?
  • Які питання або проблеми потрібно вирішити?
  • Який ваш рівень фізичної підготовки?
  • Скільки вільного часу у вас є?
  Розглянемо кілька варіантів.
  1. Хочете позбутися зайвої ваги? Не займалися раніше.
   У такому випадку необхідно починати заняття плавно, досить 2-3 рази на тиждень, з тривалістю тренування близько години. Для спалювання жирових тканин найкраще підійде фітнес або будь-який інший вид аеробного навантаження. У цій статті ви можете подивитися, які види фітнесу є, а тут можете підшукати фітнес-клуб в своєму місті.
  2. Позбавляємося від зайвої ваги, раніше тренувалися.
   Повторюся - важливо розуміти, що після паузи в тренуваннях, навіть якщо ви були на піку своєї форми пару місяців назад, тренування потрібно починати плавно, без інтенсивних навантажень, інакше це може негативно позначитися на вашому емоційному і фізичному стані, іншими словами буде спершу підйом, а після різкий спад, причому не тільки на тренуваннях, але і в житті в цілому. Займатися можна 3-4 рази в тиждень, приблизно по 1-1.5 години в день.
  3. Підтримка себе у формі.
   Вийти на нормальний фізичний стан, щоб так би мовити і сходами піднятися без "задишки" і сумку з магазину донести без праці - займатися потрібно близько 3-4 разів на тиждень, тривалістю близько 1.5 години.
  4. Набір м'язової маси для новачка.
   Новачкові в першу чергу потрібно привести себе в форму, підготувати своє тіло до навантажень, тому найкраще в першу чергу позайматися близько місяця простими видами навантажень - біг, велоспорт, тренування з невеликими вагами. Таким чином ви підготуєте м'язи, суглоби і зв'язки до підвищення навантажень. Після чого можна буде приступати до вправ з вагами, але теж, максимально плавно. Тренування 3-4 рази на тиждень, тривалістю 1-1.5 години.

  Рекомендую на початку занять з вагою проконсультуватися з тренером і обов'язково стежити за правильністю виконання вправ!

  Не описали ваш варіант? Пишіть в коментарі, обов'язково розглянемо.

  Дуже важливо пам'ятати про правильне харчування, адже зовсім не важливо, яка мета, але якщо ви будете їсти багато мучного або солодкого, наприклад, то тренування будуть давати дуже низький результат. Також цікавий і вибір часу для занять, докладніше кращому часу для занять ми розглядали в цій статті.

  Чи важлива регулярність занять?

  Відповідь - звичайно так. Якщо ви поставили собі за мету і думаєте що зможете її досягти без регулярних тренувань, краще відразу попрощайтеся з цією метою і поставтеся до занять, просто як до свого дозвілля і відпочинку. В такому випадку ви хоча б відпочинете морально після трудового дня.

  Якщо ви займаєтеся довго, наприклад тренування тривали близько 1.5-2 години - то займатися варто регулярно, близько 3 разів на тиждень. А якщо вам подобається тренуватися кожен день або близько 4-5 днів на тиждень, то тривалість тренування повинна бути до години і закінчувати заняття потрібно з відчуттям легкої втоми. В такому випадку тіло буде встигати відновлюватися до наступного тренування.

  Запам'ятайте - навантаження варто дозувати! Якщо цього не дотримуватися, то можливе перепрацювання, за яким завжди йде спад продуктивності.

  Чи впливає частота занять від статі спортсмена?

  В цілому не впливає, на першому місці все ж стоїть мета, від неї і залежить частота і тривалість занять. Жінки найчастіше ставлять за мету схуднути, позбавитися від зайвої ваги і об'єму. Для цього підійдуть тренування по 3-4 рази на тиждень, тривалістю близько години. Оптимальний час через 1-2 години після підйому або за стільки ж до сну.

  Скільки разів на тиждень потрібно займатись спортом?

  У хлопців же частіше стоїть мета накачати м'язи, це перше, що кидається в очі і чим мріють підлітки. Силові тренування, як писали вже вище, краще проводити 3-4 рази на тиждень, тривалістю близько 1.5 години. Зростання м'язової маси йде після тренування, під час відновлюваного процесу. Тому не забувайте давати відпочинок м'язам, чергуйте навантаження на різні групи м'язів, це допоможе наблизитися до мети. Робіть вихідні після пікових навантажень, в такі дні можна ходити, гуляти, але бажано не навантажувати м'язи.

  Висновок

  У висновку хотілося б сказати, що ми описали загальні правила, а людина індивідуальна і варто розглядати кожен випадок окремо. Завжди прислуховуйтеся до свого організму, але не плутайте втому з лінню. На тренування завжди краще приходити з поставленим планом, це допоможе не здатися на півдорозі.

  Сподобалася стаття? Поділіться в соц мережах з друзями. А якщо є думки або ідеї, пишіть в коментарі, обговоримо ваші підходи до тренувань.
  Андрiй Iвченко
  Коментарі
  Ви будете першим хто залишить свій коментар.
  Share
  »
  SportPlace