В який час краще займатися спортом – вранці чи ввечері?

В який час краще займатися спортом – вранці чи ввечері?
 • 31.10.2022
 • 623
 • Ефективність та продуктивність залежить від великої кількості факторів, включаючи час проведення занять. Сьогодні ми розглянемо, як зрозуміти, коли найкраще займатися спортом.

  У сьогоднішніх реаліях при постійній нестачі часу, виділити кілька годин на заняття буває досить важко, не кажучи вже про регулярне відвідування занять. Якщо у вас є така можливість вибирати певний інтервал та періодичність – ви щасливчик, оскільки це дуже важливо для досягнення результату. Пропоную розібратися, який час краще для тренувань та як його вибрати для себе?

  В який час краще займатися спортом – вранці чи ввечері?

  Регулярні тренування та біоритми організму

  На якість тренувань і успішне досягнення результату впливає вибір часу біоритмів організму або інакше ще називають циркадні ритми. Це час, пов'язаний з днем ​​і вночі, коли організм найбільш бадьорий чи сонливий, такі ритми, як правило, циклічні.

  Залежно від біоритму люди діляться на два типи: жайворонки – з ранковим припливом бадьорості та енергії та сови – люди, у яких пік енергетичного підйому припадає у вечірній час. З цього можна відразу зробити висновок, що для жайворонків ранкові тренування будуть найефективнішими і навпаки вечірніми, для сов.

  Але повертаючись до того, що час тренувань та циркадні ритми найчастіше не збігаються, тож не варто на цьому сильно акцентувати увагу. Щоб схуднути або набрати м'язову масу, потрібно в першу чергу стежити за харчуванням і регулярно тренуватися хоча б 3 рази на тиждень по годині. У будь-якому випадку навіть якщо ви не встигаєте відвідати зал на підйомі енергії, не турбуйтеся, результат від тренувань з'явиться.

  Коли все ж таки краще займатися?

  Протягом дня темпера тіла коливається і ґрунтуючись на інформації від досліджень, найкращий результат від тренувань буде при максимальному підвищенні температури, у такі моменти організм здатний витримувати великі навантаження та відновлення проходить також швидко і відповідно, коли температура знижується – ефективність знижується.

  Важливо: говорячи про максимальну температуру тіла, ми маємо на увазі максимально високу здорову температуру тіла приблизно від 36,6 до 36,8 градусів.

  Найчастіше мінімальна температура за пару годин до пробудження, а найвища – близько 6 годин вечора. Але є і винятки, тому ви можете самі стежити за температурою свого тіла і після вирішити, коли час особисто вашого фізичного підйому. Підійдуть абсолютно всі види навантажень – фітнес, тренажерний зал, ігрові види спорту – організм готовий.

  Рекомендуємо подивитися спортивні місця у вашому місті:

  В який час краще займатися спортом – вранці чи ввечері?

  На думку фахівців – найкраще займатися спортом у ранній вечірній час.

  У цей час максимальна температура, підвищується метаболізм і внутрішньо розігріває м'язи, роблячи їх більш еластичними. Вправи виявляються максимально ефективними та ризик травм або розтягувань знижується.

  Які особливості ранкових тренувань?

  Для любителів рано вставати є кілька видів спорту. У ранковий час температура тіла не висока, дихання може бути утруднене, а м'язи та зв'язки ще зовсім не підготовлені. Для цього часу доби підійде йога, каланетика, розтяжка чи скандинавська ходьба.

  Лише годину ранкової йоги дадуть вам потужний приплив енергії, якого вистачить на весь день. Але відразу варто відзначити, що ранковий час для новачків не підійде, оскільки ввечері тіло більш податливе і знижується ризик розтягувань.

  З раннього ранку краще підійдуть тренування у вигляді бігу підтюпцем або велоспорту. Час перед обідом, з 10 до 12 години дня, можна навантажити тіло бойовими мистецтвами, такими як карате або тхеквондо. Ранкові тренування відмінно підходять для сушки і схуднення.

  Особливості для тренувань у вечірній час

  Тренування ввечері мають бути розслаблюючими та відновлюючими після трудового дня. Йога, деякі види фітнесу та дихальні вправи підійдуть найкраще. Особливо після 8 вечора краще не навантажувати себе сильно, оскільки організм вже готуватися до відпочинку і посиленими тренуваннями можна збити біоритм, згодом погано спатимете і довго відновлюватиметеся після занять.

  Заняття спортом вдень

  Якщо не вдається займатися ні вранці, ні ввечері, намагайтеся знайти час вдень. У цей час продуктивність організму вже на підйомі, можна позайматися з вагою на набір м'язової маси та дати серйозне навантаження.

  Наприкінці хочу відзначити, що немає єдиної думки, в який час краще займатися, завжди прислухайтеся до свого організму, відштовхуйтеся від вільного часу і вашого розпорядку дня. Найголовніше, щоб тренування приносило фізичне та духовне задоволення, адже якщо немає задоволення під час занять, то й користі від таких тренувань буде мало.

  Сподобалася стаття? Поділіться з друзями у соц. мережах.

  Є про що поговорити чи написати свою думку? Залишіть коментар, поспілкуймось.

  Андрiй Iвченко
  Коментарі
  Ви будете першим хто залишить свій коментар.
  Share
  »
  SportPlace